RecArt - Mobilne studio nagrań

Aktualności

 • Cracow Singers śpiewa kompozycje Panufnik Cracow Singers śpiewa kompozycje Panufnik

  W upalne czerwcowe dni w gościnnych progach studia S-5 Radia Kraków zarejestrowaliśmy nagrania na album Cracow Singers z kompozycjami Roxanny Panufnik. Sesje nagraniowe odbyły się w obecności kompozytorki. Płyta jeszcze w tym roku.

 • Orkiestra Św. Marcina nagrywa Haydna. Orkiestra Św. Marcina nagrywa Haydna.

  W jednej z sal Pałacu Arcybiskupiego w Poznaniu powoli kończymy trzydniowe nagrania: Haydn - Siedem słów Chrystusa na Krzyżu z Orkiestrą Św. Marcina, pod wodzą Piotr Deptuch, działającą przy Teatr Muzyczny w Poznaniu.

 • Nominacja do nagrody Fryderyk 2019! Nominacja do nagrody Fryderyk 2019!

  Miło nam poinformować, że album nagrany na festiwalu Musica Sacromontana w Gostyniu otrzymał nominację do nagrody Fryderyk 2019. Na płycie znalazła się Msza D-dur Józefa Zeidlera w wykonaniu orkiestry Sinfonia Varsovia, chóru Camarala Silesia i solistów pod batutą Jerzego Maksymiuka. Reżyserem dźwięku tej płyty jest Łukasz Kurzawski z RecArt.

 • Wiosenna Era Jazzu i Czas Komedy. Wiosenna Era Jazzu i Czas Komedy.

  13. kwietnia w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek zarejestrowaliśmy koncert festiwalu Era Jazzu. Zespół Weezdob Collective zagrał w hołdzie dla Krzysztofa Komedy w 50. rocznicę odejścia wielkiego kompozytora i pianisty.

 • Sinfonietta Cracovia i polska muzyka współczesna Sinfonietta Cracovia i polska muzyka współczesna

  Na początku kwietnia w gościnnych progach Radia Kraków przeprowadziliśmy sesje nagraniowe na kolejny album orkiestry Sinfonietta Cracovia.

 • Musica Sacromontana - polskie muzyczne skarby odkryte. Musica Sacromontana - polskie muzyczne skarby odkryte.

  Przełom września i października to (już od 12 lat) kilka dni spędzone na festiwalu Musica Sacromontana w Gostyniu. I tak oto kolejne nowo odkryte skarby muzyki polskiej zarejestrowane: Msza ex D Józefa Zeidlera i Symfonia Antoniego Habela w brawurowym wykonaniu Sinfonietta CracoviaPolski Chór Kameralny i wspaniałych solistów pod batutą Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego.

 • Musical "Dogonić Pipi" nagrany w Filharmonii Gorzowskiej. Musical "Dogonić Pipi" nagrany w Filharmonii Gorzowskiej.

  W połowie września nasze mobilne biuro przenieśliśmy w gościnne progi Filharmonii Gorzowskiej rejestrując muzykę do Musicalu Dogonić Pippi. Twórcą wszystkich dźwięków do tej premierowej produkcji jest Krzysztof Dobosiewicz.

 • ICMA i nominacje do Fryderyków 2018 dla "Quo Vadis". ICMA i nominacje do Fryderyków 2018 dla "Quo Vadis".

  • Album "Quo Vadis" nagrany przez Filharmonię Poznańską, solistów i Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej pod batutą Łukasza Borowicza, znalazł się wśród zwycięzców International Classical Music Awards (ICMA) 2018. Dodatkowo płyta nominowana jest w dwóch kategoriach (Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej i Najlepszy Album za Granicą) do nagrody Fryderyk 2018. Reżyserem nagrania jest Hein Laabs, a realizatorem dźwięku Łukasz Kurzawski z RecArt. Serdecznie gratulujemy!

 • Dzieła Mistrza Pendereckiego w Lusławicach. Dzieła Mistrza Pendereckiego w Lusławicach.

  Pod koniec sierpnia spędziliśmy kilka dni w Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach rejestrując kompozycje samego mistrza Krzysztofa Pendereckiego. Sinfonietta Cracovia pod batutą Jurka Dybała zarejestrowała trzy Sinfonietty, Agnus Dei oraz "Trzy utwory w dawnym stylu". Jako solista na nagraniach pojawił się wybitny klarnecista Daniel Ottensamer.

 • Arcydzieła wiolonistyki w pięknym wykonaniu. Arcydzieła wiolonistyki w pięknym wykonaniu.

  Doskonała orkiestra Sinfonia Viva pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza, 15 skrzypcowych hitów w autorskiej aranżacji samego maestro i 15-letnia niezwykle zdolna solistka, Gabrysia Balcerek. A to wszystko w miejscu szczególnym, czyli Bazylice Świętogórskiej w Gostyniu. To wielka radość realizować takie nagrania, płyta jeszcze w tym roku.

 • Muzyka polska pięknie brzmi w Lusławicach. Muzyka polska pięknie brzmi w Lusławicach.

  W maju na kilka dni wróciliśmy do Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, aby dokończyć płytę z muzyką polską (Meyer, Kilar, Penderecki, Opałka) nagrywaną przez orkiestrę Sinfonietta Cracovia pod wodzą Jurka Dybała i solistów: Jana Kalinowskiego (wiolonczela) oraz Marka Szlezera (fortepian). Album ukaże się jeszcze w 2018 roku nakładem wydawnictwa Warner Music.

 • Wiosenne święto jazzu w Poznaniu. Wiosenne święto jazzu w Poznaniu.

  13. kwietnia w Sali Wielkiej CK Zamek w Poznaniu zarejestrowaliśmy koncert "Kacper Smoliński - Era Jazzu Prize 2018" oraz kultowy szwedzki zespół Tingvall Trio. Świetny koncert, dużo doskonałej muzyki. To już czwarta z rzędu nasza rejestracja na tym festiwalu, efektem ma być jubileuszowa płyta, która ukaże podczas jesiennej edycji.

 • 100 na 100. Muzyczne dekady wolności. 100 na 100. Muzyczne dekady wolności.

  W styczniu w Krakowie wraz z orkiestrą Sinfonietta Cracovia pod dyrekcją Jurka Dybała przeprowadziliśmy nagrania do programu PWM "100 na 100. Muzyczne dekady wolności". W Radiu Kraków zarejestowaliśmy kompozycję "Trigonalia" Zbigniewa Bargielskiego, a w Filharmonii Krakowskiej "IV Koncert Organowy" Tadeusza Machla.

 • Grudniowe nagrania w Lusławicach. Grudniowe nagrania w Lusławicach.

  Trzy dni spędziliśmy w niezwykłym miejscu - Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego - rejestrując premierowo kompozycję prof. Krzysztofa Mayera "Musica Concartante". Sinfonietta Cracovia pod dyrekcją Jurka Dybała, soliści Jan Kalinowski i Marek Szlezer. Dużo nowej, nieoczywistej muzyki w doskonałym wykonaniu i pięknej akustyce.

 • Kompozycje Romana Palestra nagrane. Kompozycje Romana Palestra nagrane.

  W połowie listopada w studiu Radia Kraków zarejestrowaliśmy kompozycje Romana Palestra. Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Chór Żeński Filharmonii Krakowskiej, znakomici soliści: Iwona Hossa i Szymon Komasa, całość poprowadził Błażej Wincenty Kozłowski. Zarejestrowaliśmy kantatę „Listy do matki” do tekstów J. Słowackiego, „Trzy wiersze” C. Miłosza oraz pierwsze w historii wykonanie i nagranie poematu weselnego „Kołacze” na chór żeński i orkiestrę kameralną do słów Szymona Szymonowica. Album ukaże się jeszcze w tym roku nakładem wydawnictwa RecArt.

 • Muzyka Józefa Zeidlera znów na płycie. Muzyka Józefa Zeidlera znów na płycie.

  W dniach 4.-6. października w Bazylice Świętogórskiej w Gostyniu przeprowadziliśmy nagrania na kolejną (jak dobrze policzyć to 12tą z serii) płytę z serii Musica Sacromontana. Kolejna piękna, świeżo zrekonstruowana msza Józefa Zeidlera zarejestrowana! Na albumie znajdzie się właśnie zrekonstruowana Missa ex D Józefa Zeidlera. To wielki zaszczyt i wyzwanie praca z tej klasy artystami - orkiestra Sinfonia Varsovia i "Camerata Silesia" Zespół Śpiewaków Miasta Katowice pod dyrekcją Maestro Jerzego Maksymiuka. Płyta na wiosnę 2018.

 • Nagrania w Filharmonii Gorzowskiej. Nagrania w Filharmonii Gorzowskiej.

  13. i 14. dzień września spędziliśmy w jak zwykle gościnnych progach Filharmonii Gorzowskiej nagrywając muzykę do Musicalu "Kleks". Orkiestrę brawurowo poprowadził Kazimierz Dąbrowski, muzykę pięknie skomponował Kamil Kosecki. Premiera w grudniu - już polecamy!

 • Testy mikrofonu ZM-1 firmy Zylia. Testy mikrofonu ZM-1 firmy Zylia.

  Czy można przy użyciu jednego mikrofonu dowolnie kształtować przestrzeń nagrania? 21. września w pięknej akustyce kościoła w Plewiskach przepowadziliśmy testy innowacyjnego mikrofonu Zylia ZM-1 (czyli 19 mikrofonów w jednej magicznej kuli) vs. Schoeps, Rode, Line Audio...efekty już niebawem.

 • Errantia Musica - Polkowice 2017 Errantia Musica - Polkowice 2017

  8. dnia września zarejestrowaliśmy wszystkie 3 koncerty XV. edycji festiwalu Errantia Musica w Polkowicach. Wśród artystów między innymi wystąpiła Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcją Anny Duczmal-Mróz. To już 5 rok pod rząd nagrywamy wszystkie festiwalowe koncerty - dziękujemy za zaufanie.

 • Leszno Barok Plus - prawykonanie. Leszno Barok Plus - prawykonanie.

  26. sierpnia byliśmy z mikrofonami na Leszno Barok Plus Festiwal wraz z zespołem Ensemble Toccante. Zarejestrowaliśmy prawykonanie Stabat Mater, kompozycji Ewy Fabiańskiej-Jelińskiej. Utwór powstał w ramach projektu Zamówienia Kompozytorskie 2017 Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 • Polskie kwartety smyczkowe nagrane. Polskie kwartety smyczkowe nagrane.

  23. lipca w sali koncertowej Poznańskiej Szkoły Muzycznej przy ulicy Solnej zakończyliśmy sesje nagraniowe z Diverso String Quartet. Płyta z polskimi kwartetami smyczkowymi Karola Szymanowskiego, Grażyny Bacewicz i Andrzeja Panufnika, ukaże się jeszcze w tym roku nakładem wydawnictwa RecArt.

 • Fryderyki 2017 nominacje. Fryderyki 2017 nominacje.

  Wśród ogłoszonych 9. marca nominacji do nagrody Fryderyk 2017 w kategorii "Album roku muzyka chóralna, oratoryjna i operowa" jest album Musica Sacromontana XI (DUX), którego reżyserem dźwięku i producentem muzycznym jest Łukasz Kurzawski z RecArt.

  Gratulujemy serdecznie wspaniałym artystom - Sinfonia Varsovia i Camerata Silesia pod dyrekcją wielkiego Jerzego Maksymiuka oraz solistom: Iwona Hossa, Agnieszka Rehlis, Rafał Bartmiński i Robert Gierlach!!! I organizatorom - Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera!

  Więcej o płycie tu. 

 • Jazz i orkiestra - nagrania we Lwowie. Jazz i orkiestra - nagrania we Lwowie.

  Trzy dni (a właściwie dwie noce) pod koniec marca trwało w sali Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej nagranie muzyki na najnowszą płytę wokalistki - Julii Sawickiej. Zarejestrowaliśmy bogato zaaranżowane na kwintet jazzowy i orkiestrę symfoniczną kompozycję z repertuaru Stinga. Płyta, będąca efektem współpracy polsko-ukraińsko-niemieckiej, już w maju.

 • "Wesoła Orkiestra" w Gorzowie Wielkopolskim. "Wesoła Orkiestra" w Gorzowie Wielkopolskim.

  W dniach 19.-21. marca przeprowadziliśmy sesje nagraniowe do nowej publikacji edukacyjnej Filharmonii Gorzowskiej. Zarejestrowaliśmy 20 wierszy w interpretacji młodzieży z gorzowskiego Studia Teatralnego oraz kilkunastu muzyków Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej. Nagrania wraz z książką ukażą się w maju.

 • Chóry na poznańskim Sołaczu. Chóry na poznańskim Sołaczu.

  3. i 10. grudnia w kościele św. Jana Vianneya na poznańskim Sołaczu dokonaliśmy kolejnych nagrań na monograficzną płytę kompozytora Marka Raczyńskiego. Poznański Chór Kameralny pod wodzą Bartosza Michałowskiego oraz połączone poznańskie chóry zarejestrowały kompozycje a'capella. Płyta ukaże się na wiosnę 2017 roku nakładem RecArt .

 • Jubileuszowa płyta chóru Sonantes. Jubileuszowa płyta chóru Sonantes.

  20. listopada w Parafii Chrystusa Jedynego Zbawiciela w Swarzędzu zarejestrowaliśmy jubileuszowy koncert Sonantes Chór Żeński Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Dwa wcześniejsze wieczory spędziliśmy również w tym miejscu pracując nad płytą, która w przyszłym roku ukaże się z okazji 45-lecia zespołu.

 • Musica Sacromontana po raz jedenasty. Musica Sacromontana po raz jedenasty.

  3. i 4. dzień października spędziliśmy w Bazylice Świętogórskiej w Gostyniu. Już po zakończeniu tegorocznego festiwalu Musica Sacromontana, zarejestrowaliśmy melodie odkryte w Bibliotece Kongregacji Oratorium Św. Filipa Neri W Rzymie. Zespół CAPPELLA DEL SACRO MONTE poprowadził skrzypek Valerio Losito. To 13ta płyta realizowana przez RecArt dla Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera - na pewno będzie szczęśliwa.

 • Errantia Musica w Polkowicach. Errantia Musica w Polkowicach.

  10. i 11. dzień września spędziliśmy nagrywając wszystkie sześć koncertów tegorocznej, 14. edycji festiwalu muzyki organowej i kameralnej Errantia Musica w Polkowicach - dużo pięknych dźwięków wybrzmiało w Kościele św. Michała Archanioła.

 • "Pinokio" w Filharmonii Gorzowskiej. "Pinokio" w Filharmonii Gorzowskiej.

  Dwa z ostatnich dni sierpnia spędziliśmy w gościnnych progach Filharmonii Gorzowskiej rejestrując partie orkiestrowe musicalu "Pinokio". Muzykę napisał Szymon Godziemba-Trytek, orkiestrę poprowadził Kazimierz Dąbrowski. Premiera w grudniu, warto zarezerwować terminy.

 • Nowe nagrania Łukasza Pohla. Nowe nagrania Łukasza Pohla.

  16. czerwca kolejny raz w tym miesiącu odwiedziliśmy piękne RecPublica Studios tym razem w kameralnym składzie rejestrując 12 miniatur fortepianowych na drugi album z kompozycjami Łukasza Pohla. Przy fortepianie Grzegorz Rudny. Płyta ukaże się jeszcze w tym roku nakładem wydawnictwa RecArt. Jesienią 2015 roku ukazała się płyta zatytuowana "About Love, works for piano" (RecArt 0017).

 • Suita Piotra Scholza wkrótce na płycie. Suita Piotra Scholza wkrótce na płycie.

  4. i 5. dzień czerwca spędziliśmy w gościnnych progach pięknego RecPublica Studios w Lubrzy nagrywając kompozycję autorstwa Piotra Scholza "Suite: The Road". Prawie godzina wysokiej klasy jazzu zaaranżowanego na 13 muzyków. Płyta ukaże się jeszcze w tym roku nakładem wydawnictwa RecArt. Więcej o Piotrze Scholzu tutaj.

 • Nagrania kompozycji Marka Raczyńskiego. Nagrania kompozycji Marka Raczyńskiego.

  30. maja w kościele pw. Świętego Krzyża na poznańskim Górczynie rozpoczęliśmy nagrania na monograficzną płytę Marka Raczyńskiego. Zarejestrowaliśmy kompozycję "Cantus psalmorum" (2016) na tenor solo, chór (w tej roli świetny Sołacki Chór Kameralny), instrumenty dęte blaszane, organy i perkusję. Docelowo na albumie mają znaleźć się cztery różne zespoły wokalne. Płyta ukaże się nakładem wydawnictwa RecArt w 2017 roku. Więcej o kompozytorze tutaj.

 • Fortepian, klarnet, wiolonczela, puzon. Fortepian, klarnet, wiolonczela, puzon.

  22. maja w Auli Nova poznańskiej Akademii Muzycznej rozpoczęliśmy nagrania na płytę pianisty Tomasza Sośniaka. Okazuje się, że współcześni kompozytorzy polscy (Mykietyn, Grudzień, Ignatowicz, Siwiński) bardzo lubią pisać muzykę na kwartet w składzie: fortepian, wiolonczela, puzon, klarnet. Takich kompozycji powstało już około pięćdziesięciu.

 • Made in Chicago na wiosnę w Poznaniu. Made in Chicago na wiosnę w Poznaniu.

  20. maja w sali Estrady Poznańskiej zrealizowaliśmy nagłośnienie i nagranie koncertu JULI WOOD’S CHICAGO CALLING w ramach XI Festiwalu Jazzowego Made in Chicago. Muzyczna wycieczka po największych postaciach chicagowskiego jazzu (fot. K PICTURES).

 • Nowa muzyka w Filharmonii Gorzowskiej. Nowa muzyka w Filharmonii Gorzowskiej.

  19. marca w pięknie brzmiącej sali koncertowej Filharmonii Gorzowskiej zarejestrowaliśmy premierowo nową kompozycję Grzegorza Duchnowskiego - "Stabat Mater na chór mieszany, sopran, orkiestrę smyczkową i perkusję". Orkiestra pod dyrekcją Moniki Wolińskiej, Dorota Szczepańska (sopran) i Poznański Chór Kameralny.

 • Miles LIVES! Urodziny mistrza jazzu. Miles LIVES! Urodziny mistrza jazzu.

  13. i 14. marca w Auli Nova poznańskiej Akademii Muzycznej zarejestrowaliśmy koncert MILES LIVES! zorganizowany z okazji przypadających w tym roku 90. urodzin Milesa Davisa.Orkiestra jazzowa pod wodzą Patryka Piłasiewicza wykonała najważniejsze kompozycje tandemu Miles Davies + Gil Evans, solistą był trębacz Maciej Fortuna.

 • Sześć fletowych suit Boismortier'a. Sześć fletowych suit Boismortier'a.

  21. lutego w jednej z sal Estrady Poznańskiej zakończyliśmy nagrania na kolejną płytę flecisty Marka Nahajowskiego - Joseph Bodin de Boismortier, 6. suit na barokowy flet prosty. W lipcu 2014 roku nakładem wydawnictwa RecArt ukazała się pierwsza solowa płyta Marka Nahajowskiego zawierająca 12 Fantazji G. F. Telemann'a.

 • Opowieści zimowe w Teatrze Muzycznym Opowieści zimowe w Teatrze Muzycznym

  W dniach 6 - 9. lutego w Teatrze Muzycznym w Poznaniu zarejestrowaliśmy czterokrotnie polską premierę Opowieści zimowych Maury'ego Yestona, kompozytora doskonale znanych broadwayowskich przebojów musicalowych takich jak Phantom, Titanic i Nine! W roli głównej wystąpiła Edyta Krzemień, najbardziej rozpoznawalna solistka musicalowa w Polsce mająca w dorobku wiele znakomitych ról w takich produkcjach jak: Les Miserables, Jekyll&Hyde, Upiór w operze, Ghost. Inscenizację przygotował Janusz Kruciński. a tłumaczenia tekstów podjął się Lesław Haliński. Więcej o premierze tutaj.

 • Jubileuszowa edycja Made in Chicago. Jubileuszowa edycja Made in Chicago.

  28. i 29. listopada pracowaliśmy podczas tegorocznej 10tej jubileuszowej edycji festiwalu Made in Chicago. Dwa wieczory, trzy koncerty w poznańskiej Scenie na Pietrze zarejestrowane wielośladowo - dużo pięknych jazzowych dźwięków i emocji. Tu do obejrzenia krótki, ale piękny reportaż autorstwa Katarzyny Gondek.

 • Najlepsi młodzi jazzmeni w Blue Note. Najlepsi młodzi jazzmeni w Blue Note.

  8. dnia listopada zarejestrowaliśmy koncert laureatów Blue Note Poznań Competiton 2015 (fot. Waldemar Wylęgalski). Podczas prawie trzy godzinnego występu zagrało 9 różnych składów, a wśród nich najlepsi jazzmeni młodego pokolenia. Teraz przed nami miks i mastering - płyta jeszcze w tym roku. Szczegóły oraz lista laureatów tutaj.

 • Nagrania do aplikacji orkiestrownik.pl Nagrania do aplikacji orkiestrownik.pl

  19 października 2015 roku w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie przeprowadziliśmy nagrania do aplikacji edukacyjnej Orkiestrownik.pl z udziałem Jerzego Maksymiuka, Krzesimira Dębskiego i Orkiestry Sinfonia Varsovia (fot. Marta Ankiersztejn © Instytut Muzyki i Tańca).

 • Jubileuszowa Musica Sacromontana X Jubileuszowa Musica Sacromontana X

  Za nami działania w ramach jubileuszowej X edycji Festiwalu Muzyki Oratoryjnej "Musica Sacromontana" w Gostyniu. 4. dnia października koncert, a 5. sesje nagraniowe w Bazylice Świętogórskiej odnalezionej Mszy D-dur Józefa Zeidlera. Sinfonia Varsovia i "Camerata Silesia" Zespół Śpiewaków Miasta Katowice, całość pod dyrekcją Maestro Jerzego Maksymiuka - wielka radość, wielki zaszczyt. Zdjęcia z koncertu do obejrzenia tu.

 • Festiwal Errantia Musica w Polkowicach Festiwal Errantia Musica w Polkowicach

  W dniach 11. - 13. września zarejestrowaliśmy wszystkie sześć koncertów kolejnej 13. już edycji festiwalu muzyki organowej i kameralnej Errantia Musica w Polkowicach. Trzy recitale organowe i trzy duety: Białk-Colome, Nahorny-Mucha i Napiórkowski-Napiórkowski (na zdjęciu, fot. Andrzej Wierdak) wszystko w kościele pw. Michała Archanioła.

 • Złoty Orfeusz dla nagrania z Gostynia! Złoty Orfeusz dla nagrania z Gostynia!

  Dwupłytowy album pt. „Pasquale Anfossi Oratorio La Morte di San Filippo Neri” zarejestrowany podczas festiwalu „Musica Sacromontana” w wykonaniu orkiestry Sinfonia Viva, Poznańskiego Chóru Kameralnego i solistów (Iwona Hossa, Anna Mikołajczyk, Agnieszka Rehlis, Rafał Bartmiński), pod dyr. Tomasza Radziwonowicza otrzymał 24. czerwca 2015 roku w Paryżu prestiżową nagrodę Złotego Orfeusza. Reżyserem nagrania jest Łukasz Kurzawski z RecArt. Serdecznie gratulujemy wykonawcom! Płyta do posłuchania tutaj

 • Powstaje Vitae Pomeranorum Vol. 2 Powstaje Vitae Pomeranorum Vol. 2

  Trzy dni od 17. do 19. sierpnia spędziliśmy w klasztorze pocysterskim w Kołbaczu rejestrując piękna muzykę pomorską z XVI i XVII wieku. Na jesieni ukaże się Vitae Pomeranorum vol. 2 z numerem katalogowym RecArt 0018. Płyta powstaje przy współpracy z Fundacją Akademia Muzyki Dawnej ze Szczecina.

 • Ostatnia Niedziela z Teatrem Muzycznym. Ostatnia Niedziela z Teatrem Muzycznym.

  28. czerwca w Auli UAM w Poznaniu zarejestrowaliśmy koncert "To Ostatnia Niedziela" (zdjęcie z próby). W wykonaniu artystów Teatru Muzycznego w Poznaniu zabrzmiały najpopularniejsze piosenki z okresu 20-lecia międzywojennego, gościnnie zaśpiewała Grażyna Brodzińska.

 • Barokowe skrzypce na łódzkiej Akademii. Barokowe skrzypce na łódzkiej Akademii.

  W dniach 1.-3. czerwca na Akademii Muzycznej w Łodzi zarejestrowaliśmy 5 sonat skrzypcowych Jean-Fery Rebel'a. Nagrane premierowo, zrekonstruowane dzieła francuskiego baroku są częścią przewodu doktorskiego skrzypaczki specjalizującej się w wykonawstwie muzyki dawnej - Judyty Tupczyńskiej.

 • Pieśni na nowo odkryte na Zamku Królewskim. Pieśni na nowo odkryte na Zamku Królewskim.

  17. maja w przepięknej historycznej Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie zarejestrowaliśmy koncert "Polska Muzyka Odnaleziona - Pieśni Jana i Mieczysława Karłowiczów". Niektóre z kompozycji zabrzmiały po raz pierwszy od ponad stu lat m.in. w wykonaniu prof. Jadwigi Rappe (alt).

 • Nowa muzyka symfoniczna. Nowa muzyka symfoniczna.

  15. maja w Filharmonii Gorzowskiej mieliśmy niezwykłą radość i wyzwanie nagrywając podczas inauguracji III Festiwalu Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara prawykonanie poematu symfonicznego "Afekty" autorstwa Marcina Jachima.

 • Fryderyki 2015 - nominacje dla RecArt! Fryderyki 2015 - nominacje dla RecArt!

  Nominacja do nagrody FRYDERYK 2015 w kategorii "album roku recital solowy" dla płyty z pieśniami Eugeniusza Morawskiego w wykonaniu Agnieszki Rehlis - mezzosopran i Tadeusza Domanowskiego - fortepian!!!

  Wśród nominacji w kategorii "Album roku muzyka chóralna, oratoryjna" również płyta z zeszłorocznego festiwalu Musica Sacromontana z Gostynia - Pasquale Anfossi: Oratorio La morte di San Filippo - wydana przez DUX, której producentem muzycznym jest Łukasz Kurzawski.

  Wręczenie nagród 23. kwietnia - gratulujemy artystom i trzymamy kciuki!

 • Powstaje płyta Flauto Brillante vol. 2 Powstaje płyta Flauto Brillante vol. 2

  W dniach 27.-29. grudnia w Centrum Kultury Zamek w podwrocławskiej Leśnicy przeprowadziliśmy sesje nagraniowe na kolejną płytę Trio Brillante (Magdalena Pilch - flet romantyczny, Marek Pilch - fortepian stołowy, Bartosz Kokosza - wiolonczela). Na albumie znają się piękne, romantyczne kompozycje Felixa Mendelssohna, Carla Marii von Webera i Carla Czernego.

  Poprzednia płyta tego zespołu ukazała się nakładem wydawnictwa RecArt w czerwcu 2011 roku z numerem katalogowym 0003.

 • Wrocław i Duszniki z dźwiękiem skrzypiec. Wrocław i Duszniki z dźwiękiem skrzypiec.

  Koniec roku to dla nas sporo nagrań muzyki skrzypcowej. Najpierw spędziliśmy trzy dni w Akademii Muzycznej we Wrocławiu nagrywając płytę doktorantki Aleksandry Milcarz - monograficzny album z kompozycjami Hugo Reinholda (w tym sonatę skrzypcową op.24). 15. i 16. dnia grudnia nagrywaliśmy w kultowym miejscu - Dworku Chopina w Dusznikach-Zdrój (na zdjęciu) płytę młodego, zdolnego skrzypka Marcina Ostrowskiego.

 • Jazz prosto z Chicago w Poznaniu. Jazz prosto z Chicago w Poznaniu.

  W dniach 17.-23. listopada odbywała się w Poznaniu kolejna edycja festiwalu Made In Chicago. W tym roku zajęliśmy się nagraniem oraz nagłośnieniem koncertów odbywających się w Scenie na Piętrze. Lee Konitz Quartet, Fitted Shards, Gray Wilkerson Ra Trio, Our Roots - dużo świetnych jazzowych dźwięków. Więcej o festiwalu tutaj.

 • Duc in altum - nagrania chóru w Gdyni. Duc in altum - nagrania chóru w Gdyni.

  20. listopada odwiedziliśmy Gdynię, żeby przeprowadzić sesję nagraniową na płytę chóru Duc in altum. Nagranie odbyło się w bardzo ciekawej akustyce kościoła pw. MB Nieustającej Pomocy i Św. Piotra Rybaka. Więcej o zespole tutaj.

 • Opera Oskara Kolberga. Opera Oskara Kolberga.

  28. pażdziernika w Teatrze Polskim w Poznaniu mieliśmy niezwykłą przyjemność i wyzwanie. Zarejestrowaliśmy premierę opery Oskara Kolberga "Scena w karczmie, czyli powrót Janka"(fot. Radek Lak). Jako soliści wystąpili: Anna Lasota, Łukasz Wilda i Maciej Straburzyński. Zagrała orkiestra Accademia dell Arcadia oraz zespół wokalny "Nemrod" pod batutą Bartłomieja Stankowiaka.

 • Nagranie w Łazienkach Królewskich. Nagranie w Łazienkach Królewskich.

  27. października w niezwykłych wnętrzach Pałacu na Wodzie w Łazienkach Królewskich w Warszawie nagraliśmy koncert muzyki polskiej XVIII wieku (zdjęcie z próby). Wiele z pośród wykonanych kompozycji to absolutne premiery, kompozycje wydobyte z archiwów czy zrekonstruowane. Koncert p.t. "Polska Muzyka Odnaleziona. Muzyka religijna XVIII wieku" współorganizowało Stowarzyszenie Musica Patria wraz z Narodowym Centrum Kultury, W programie koncertu utwory Kazimierza Boczkowskiego, Romana Zajączkowskiego, Krystiana Józefa Rutha, Pawła Sieprawskiego, Eliasza Karmelity, Marcina Józefa Żebrowskiego, Józefa Zeidlera oraz fragmenty z „Kancjonału Dygulskiej”.

 • Fryderyki 2014 - płyty RecArt nominowane! Fryderyki 2014 - płyty RecArt nominowane!

  Płyta wydawnictwa RecArt "Mieczysław Weinberg - Works for Violin and Piano" (RecArt 0006) wyk. Ewelina Nowicka (skrzypce) i Milena Antoniewicz (fortepian) nominowana do nagrody Fryderyk 2014 w kategorii Album roku muzyka kameralna.

  Na liście nominowanych jest jeszcze Nasza produkcja nagrana w Gostyniu, wydana przez Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej im.Józefa Zeidlera, NETBOX Sp. z o.o. oraz DUX - Józef Zeidler, Piotr Niestrawski – Musica Sacromontana (VII), wyk. Anna Mikołajczyk-Niewiedział i Anna Karasińska oraz Sinfonia Viva pod kierownictwem Tomasza Radziwonowicza, doceniona w kategorii Album roku muzyka dawna i barokowa.

  Reżyserem nagrań obu powyższych produkcji jest Łukasz Kurzawski.

  Serdecznie gratulujemy wykonawcom i bardzo się cieszymy!!!

 • Musica Sacromontana - powstaje 10. płyta. Musica Sacromontana - powstaje 10. płyta.

  W dniach 5.-7. października przeprowadziliśmy sesje nagraniowe na kolejną, dziesiątą już (jubileuszową) płytę z serii Musica Sacromontana. W nagraniach w gostyńskiej Bazylice Świętogórskiej wzięła udział Polska Orkiestra "Sinfonia Iuventus" oraz Polski Chór Kameralny "Schola Cantorum Gedanensis" kierowany przez Jana Łukaszewskiego. Całość poprowadził od pulpitu dyrygenckiego Paweł Przytocki. Tym razem z archiwów wydobyte zostały Missa Pastorytia in G Józefa Zeidlera (ze zbiorów Archiwum Archidiecezji w Gnieźnie) oraz Sinfonia ex F (ze zbiorów Biblioteki Świętogórskiej) autorstwa Antoniego Habla. Więcej o festiwalu tutaj.

 • Errantia Musica 2014 - nagrania koncertów. Errantia Musica 2014 - nagrania koncertów.

  W dniach 26-28. września zarejestrowaliśmy wszystkie 10 koncertów 12. edycji Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej - Errantia Musica w Polkowicach. A wśród wykonawców: Motion Trio (na zdjęciu), The TreeX, Vołosi, Cellostrada, Patrycja Piekutowska, Michał Białk czy organiści młodego pokolenia: Bogusław Raba, Andrzej Szadejko oraz Witold Zalewski. Więcej o festiwalu tutaj.

 • Omega Impact - z Holandii do Polski. Omega Impact - z Holandii do Polski.

  W dniach 18. i 19. lipca w studiu im. Krzysztofa Komedy w Radio Merkury Poznań zarejestrowaliśmy 9 autorskich kompozycji polsko-holenderskiego zespołu Omega Impact pod wodzą Grzegorza Marciniaka napisanych do słów wierszy Juliana Tuwima. Zespół przebywał w Polsce w związku z ich trasą koncertową. Więcej o Omega Impact tutaj.

 • Spring Quintet nagrywa pop i rock. Spring Quintet nagrywa pop i rock.

  Led Zeppelin, AC/DC, Queen, Pink Floyd, The Beatles...nie często zdarza nam się nagrywać twórczość tych zespołów. A w dniach 11 - 13 lipca w nowiutkiej sali koncertowej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy nagrywaliśmy aranżacje na kwintet smyczkowy m.in. Bohemian Rhapsody, Yesterday czy Smoke On The Water w wykonaniu zespołu Spring Quintet. Więcej o zespole tutaj.

 • Kolektyw jazzowy Patryka Piłasiewicza. Kolektyw jazzowy Patryka Piłasiewicza.

  3. lipca w Auli Nova poznańskiej Akademii Muzycznej zarejestrowaliśmy muzykę Krzysztofa Komedy w wykonaniu Kolektywu jazzowego Patryka Piłasiewicza (jego fotografia). Album ukaże się jesienią tego roku nakładem wydawnictwa RecArt i będzie zawierał również fragmenty koncertu zespołu ze studia im. Krzysztofa Komedy w poznańskim Radio Merkury oraz remiksy.

 • Festiwal Artelier 2014 w Szczecinie. Festiwal Artelier 2014 w Szczecinie.

  W dniach 20. - 29. czerwca zarejestrowaliśmy w Szczecinie wszystkie pięć koncertów 5. edycji festiwalu Artelier. Wśród wykonawców byli m.in. Atom String Quartet (na zdjęciu, fot. Piotr Szlingiert), konsort fletów renesansowych Epithalamion czy zespół Astor Piazzolla Project. Więcej o festiwalu tutaj.

 • Muzyka współczesna w Gorzowie. Muzyka współczesna w Gorzowie.

  W dniach 16-23 maja w Filharmonii Gorzowskiej odbył się II Festiwalu Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara. Zarejestrowaliśmy dwa koncerty w tym finał festiwalu z kompozycjami Kilara, Lutosławskiego oraz prawykonaniem poematu symfonicznego "Magneto" Łukasza Pieprzyka na orkiestrę symfoniczną i taśmę.

 • Tomašek, Lisinski, Żeleński, Fabiańska... Tomašek, Lisinski, Żeleński, Fabiańska...

  6. i 7. dzień kwietnia spędziliśmy w pięknym i komfortowym RecPublica Studios w Lubrzy nagrywając polskie, niemieckie i czeskie arie w wykonaniu Anny Budzyńskiej (sopran) i Tomasza Sośniaka (fortepian). Ponad połowa zarejestrowanych kompozycji po raz pierwszy ukaże się na płycie. Płyta zostanie wydana przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 • "Muzyka z prądem" na Poznańskiej Wiośnie. "Muzyka z prądem" na Poznańskiej Wiośnie.

  23. marca w Auli Nova poznańskiej Akademii Muzycznej zarejestrowaliśmy XXIV elektro-akustyczny koncert „Muzyka z prądem” (Koncert monograficzny Magdaleny Długosz) odbywający się w ramach 43. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej, Poznańska Wiosna Muzyczna. Ten instrument na pierwszym planie to Waterphone.

 • Nowości od wydawnictwa RecArt. Nowości od wydawnictwa RecArt.

  Przełom roku przyniósł sporo nowej muzyki wydanej pod szyldem RecArt. Późną jesienią ukazał się album z muzyką Mieczysława Weinberga "Works for Violin and Piano" (RecArt 0006) w wykonaniu Eweliny Nowickiej (skrzypce) i Mileny Antoniewicz (fortepian). Właśnie trafia do sklepów nowa płyta kwartetu smyczkowego Musicarius zatytułowana "Incompleta" (RecArt 0008). A w planach są kolejne nowości. Już na początku marca ukażę się ekskluzywne wydanie płyty "Pieśni" Eugeniusza Morawskiego (RecArt 0010) w doskonałym wykonaniu Agnieszki Rehlis (mezzosopran) i Tadeusza Domanowskiego (fortepian). W przygotowaniu jest też album zawierający 12 Fantazji G.F. Telemanna na flet prosty solo w wykonaniu Marka Nahajowskiego (RecArt 0009). Kolejne miesiące przyniosą również jazzowe nowości. Polecamy serdecznie wszystkie nasze płyty!

 • Joseph Schnabel we Wrocławiu. Joseph Schnabel we Wrocławiu.

  15. stycznia w pięknej nowo wybudowanej sali koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu dokonaliśmy nagrań kwintetu Joseph'a Schnabl'a. W sesji wzięli udział wykładowcy wrocławskiej uczelni: Piotr Zaleski (gitara), Andrzej Ładomirski (skrzypce), Joanna Tulińska- Ładomirska (skrzypce), Dariusz Wołczyk (altówka) i Urszula Marciniec-Mazur (wiolonczela). Nagranie uzupełni płytę z Mszą As-dur kompozytora zarejestrowaną podczas VIII edycji festiwalu Musica Sacromontana w Gostyniu. Producentem albumu jest Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera.

 • Trzy dni z jazzem z Chicago. Trzy dni z jazzem z Chicago.

  W dniach 29.11 - 01.12 w Poznaniu odbyła się VIII edycja festiwalu Made in Chicago. W tym roku miejscem Naszych działań była Scena na Piętrze. W trzy festiwalowe wieczory zrealizowaliśmy tam nagłośnienie i nagrania koncertów: Nicole Mitchell’s Sun Dial, duetu Roscoe Mitchell/Mike Reed oraz sekstetu Chicago Woj-tet w gwiazdorskiej obsadzie. Więcej o festiwalu tutaj.

 • Orkiestra dęta KGHM w RecPublica. Orkiestra dęta KGHM w RecPublica.

  14. listopada w gościnnych progach studia RecPublica Studios w Lubrzy dokonaliśmy nagrań na jubileuszową płytę z okazji 40-lecia istnienia Orkiestry Dętej KGHM Rudna.

 • Discantus śpiewa pieśni kaszubskie. Discantus śpiewa pieśni kaszubskie.

  W dniach 12.-13. listopada w niezwykłym wnętrzu Centrum św. Jana w Gdańsku dokonaliśmy sesji nagraniowych na płytę chóru Discantus (foto Piotr Zatoń). Na albumie znajdą się ludowe pieśni kaszubskie w nowych aranżacjach oraz zremasterowane nagrania archiwalne folkloru z lat 50tych. Chór poprowadził Sławomir Bronk. Więcej o zespole tutaj.

 • Coro da Camera nagrywa jubileuszowo. Coro da Camera nagrywa jubileuszowo.

  Pod koniec października przeprowadziliśmy sesje nagraniowe na jubileuszową płytę z okazji XX-lecia chóru Coro da Camera Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Sesje odbyły się w kościele św. Jana Marii Vianney'a na poznańskim Sołaczu gdzie chórowi towarzyszyła Orkiestra Barokowa Akademii Muzycznej w Poznaniu (zdjęcie z próby) oraz w Kolegium Rungego. Chór i orkiestrę poprowadziła pani Barbara Dąbrowska-Silska. Więcej o chórze tutaj.

 • Festiwal Musica Sacromontana 2013. Festiwal Musica Sacromontana 2013.

  W dniach 29.09 - 04.10 przeprowadziliśmy w Bazylice na Świętej Górze w Gostyniu sesje nagraniowe na kolejny, ósmy już, album CD z festiwalu Musica Sacromontana. Tym razem w nagraniach udział wzięły dwa duże składy wokalno-instrumetalne: orkiestra Sinfonia Viva i Poznański Chór Kameralny pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza oraz Orkiestra Akademii Beethovenowskiej i Konzert Choir Darmstadt (Niemcy) prowadzone przez Wolfgang'a Seeliger'a (na zdjęciu). Zarejestrowane dzieła to kolejne premiery fonograficzne, kompozycje nigdy wcześniej nie nagrywane: Oratorium o śmierci św. Filipa Neri (ze zbiorów księży filipinów w Rzymie) autorstwa Pasquale Anfossi'ego oraz Msza As-dur skomponowana przez Joseph'a Schnabel'a. Płyta ukaże się wiosną 2014 roku. Więcej o festiwalu tutaj.

 • Wielka gala Teatru Muzycznego. Wielka gala Teatru Muzycznego.

  31. sierpnia w auli UAM w Poznaniu zarejestrowaliśmy wielkim koncert poznańskiego Teatru Muzycznego (fot. Antoni Hoffmann). Wystąpili soliści, chór i orkiestra, zaproszeni goście oraz laureaci turnieju I love Mozart. Dyrygował Jose Maria Florencio. W programie znalazły się najpiękniejsze fragmenty operetek i musicali. Koncert prowadzili nowy dyrektor teatru Przemysław Kieliszewski oraz Piotr Nędzyński.

 • FAMD nagrywa symfonie Rosettiego. FAMD nagrywa symfonie Rosettiego.

  W dniach 28-30 sierpnia w Kosciele św. Trójcy w Chojnie dokonaliśmy nagrań pięknych symfonii czeskiego kompozytora Antona Rosettiego w wykonaniu orkiestry Famd.pl. Zespół poprowadził od pulpitu dyrygenckiego Paweł Osuchowski. Organizatorem nagrania była Fundacja Akademia Muzyki Dawnej ze Szczecina.

 • Wydawnictwo RecArt w dystrybucji Naxos! Wydawnictwo RecArt w dystrybucji Naxos!

  Miło nam poinformować, że od września 2013 płyty wydawnictwa RecArt będą dystrybuowane cyfrowo przez firmę Naxos! Dzięki temu Nasze nagrania znajdą się na wszystkich ważniejszych portalach z plikami audio oraz będą dostępne w Naxos Music Library. Dzięki temu muzyka z płyt ze znakiem RecArt trafi do szerszego grona melomanów.

 • Orkiestra w amfiteatrze gorzowskim. Orkiestra w amfiteatrze gorzowskim.

  21. dnia czerwca w pięknym, wypełnionym po brzegi amfiteatrze w Gorzowie Wielkopolskim zarejestrowaliśmy koncert "Zjednoczone Siły Kultury". Orkiestrę Filharmonii Gorzowskiej poprowadziła Monika Wolińska, a jako solista w Błękitnej Rapsodii G. Gershwin'a wystąpił pianista Tadeusz Domanowski.

 • Festiwal Errantia Musica w Polkowcach. Festiwal Errantia Musica w Polkowcach.

  W dniach 14-16 czerwca zarejestrowaliśmy wszystkie osiem koncertów XI edycji Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Errantia Musica w Polkowicach. Program festiwalu był bardzo różnorodny - od muzyki organowej i recitali fortepianowych (Michał Białk, Marcin Dominik Głuch), jazzowych improwizacji (The Colors of Space) poprzez argentyńskie tango (Wiesław Prządka i Rafał Karasiewicz - na zdjęciu, fot. Andrzej Wierdak ) po muzykę chóralną (Cantabile), a nawet sacro-pop (zespół Mistic). Więcej o festiwalu tutaj.

 • Nagrania orkiestry zespołu Mazowsze. Nagrania orkiestry zespołu Mazowsze.

  Cztery dni od 5. do 8. czerwca spędziliśmy w Otrębusach pod Warszawą, w Mateczniku zespołu Mazowsze nagrywając najpiękniejsze polskie melodie ludowe zaaranżowane na dużą orkiestrę Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze, którą poprowadził przez maestro Jacek Boniecki.

 • Nagrania na nową płytę kwartetu K.R.A.N. Nagrania na nową płytę kwartetu K.R.A.N.

  24. dzień maja spędziliśmy w Studiu Koncertowym S1 Radia Szczecin nagrywając materiał na nową płytę polsko-duńskiego kwartetu jazzowego K.R.A.N. (Tomasz Licak - sax, Marek Kadziela - git, Richard Andersson - bas, Kasper Tom Christiansen - dr). A na deser zarejestrowaliśmy wieczorny koncert. 

  Zespół KRAN powstał w 2006 roku w duńskim Odense, na akademii Carla Nielsena, gdzie studiowali jego członkowie. Muzyka, którą grają to jazz, muzyka improwizowana, oparta na kompozycjach całej czwórki - bardzo różniących się od siebie muzyków. O brzmieniu zespołu decyduje przede wszystkim miłość do muzyki i 7 lat wspólnych koncertów. 

  W skład zespołu wchodzi szczecinianin Tomasz Licak, będący stypendystą Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego w dziedzinie kultury (za rok 2012), zdobywca tytułu indywidualności jazzowej 2013. Znany jest również z formacji Tomasz Licak/Radek Wośko Quartet feat. Carl Winter, z którą zdobył nagrodę Grand Prix 49. edycji festiwalu Jazz Nad Odrą.

 • Beethoven na festiwalu w Szczecinie. Beethoven na festiwalu w Szczecinie.

  18. maja w Kościele Garnizonowym pw. św. Wojciecha w Szczecinie zarejestrowaliśmy koncert z cyklu Beethoven non plus ultra z udziałem Joanny Tylkowskiej - sopran, Krzysztofa Gosztyły - recytacje oraz Orkiestry Famd.pl pod dyr. Pawła Osuchowskiego. W programie znalazła się IV symfonia B-dur op. 60 oraz muzyka do dramatu Goethego Egmont op. 84. Koncert odbył się w ramach X Jubileuszowego Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Dawnej. Więcej o festiwalu tutaj.

 • Mazowsze nagrywa kolejny raz. Mazowsze nagrywa kolejny raz.

  W dniach 10. i 11. marca w podwarszawskich Otrębusach przeprowadziliśmy po raz kolejny sesje nagraniowe Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze. Orkiestra, chór i soliści pod dyrekcją Jacka Bonieckiego zarejestrowali kompozycje m. in. Stanisława Moniuszko i Fryderyka Chopina w pięknych aranżacjach. Materiał posłuży Telewizji Polskiej do wielkanocnego programu oraz ukaże się na płycie zespołu.

 • Nagrania Weinberga w Kaliszu. Nagrania Weinberga w Kaliszu.

  9. marca w sali Filharmonii Kaliskiej dokonaliśmy ostatnich nagrań na monograficzny album z kompozycjami Mieczysława Weinberga. W sesjach wzięły udział Ewelina Nowicka (skrzypce) i Milena Antoniewicz (fortepian). Płyta jest częścią projektu nazwanego "Zakazana Muzyka", który ma na celu propagowanie twórczości kompozytorów, głównie pochodzenia żydowskiego, więzionych w obozach koncentracyjnych, lub zmuszonych do opuszczenia kraju podczas II wojny światowej. Więcej o projekcie tutaj.

 • Trio jazzowe Marka Jakubowskiego. Trio jazzowe Marka Jakubowskiego.

  Pod koniec stycznia w gościnnych (jak zwykle) progach studia nagrań Radio Merkury Poznań zarejestrowaliśmy materiał na album trio perkusisty Marka Jakubowskiego (fot. Andrzej Mielcarek). Na płycie znajdzie się 11. autorskich, jazzowych kompozycji. Album ukaże się już niebawem nakładem wydawnictwa RecArt.

 • Kwartet Musicarius nagrywa kolejną płytę. Kwartet Musicarius nagrywa kolejną płytę.

  W dniach 15. - 18. stycznia w Auli Szkoły Muzycznej im. M. Karłowicza w Poznaniu zarejestrowaliśmy materiał na kolejną płytę kwartetu smyczkowego Musicarius. Na albumie znajdą się kompozycje: Johanna Sebastiana Bacha (Kunst der Fuge), Luigi Boccheriniego (Kwartet D-dur op.64), Joseph Haydna (Kwartet op.103) oraz Felixa Mendelssohna-Bartholdy (Kwartet op.81). Dzieła te łączy to, że kompozytorzy nie zdołali ich ukończyć, choć części są kompletne. Kompozycje pozostają zatem otwarte, przez to jeszcze bardziej ciekawe i intrygujące. Zespół posługuje się instrumentami historycznymi. Kwartet Musicarius tworzą - Mikołaj Zgółka (I skrzypce), Radosław Kamieniarz (II skrzypce), Piotr Chrupek (altówka) i Bartosz Kokosza (wiolonczela). Płyta będzie kolejną premierą w katalogu wydawnictwa RecArt. Więcej o zespole tutaj.

 • Pieśni Eugeniusza Morawskiego. Pieśni Eugeniusza Morawskiego.

  13. grudnia w sali koncertowej Filharmonii Gorzowskiej zakończyliśmy sesje nagraniowe na płytę z pieśniami Eugeniusza Morawskiego. Dwanaście niezwykłych kompozycji wykonali Agnieszka Rehlis i Tadeusz Domanowski. Organizatorem nagrania była Fundacja Promocji Kultury i Sztuki im. Antona Brucknera.

 • Nagrania kolęd zespołu Mazowsze. Nagrania kolęd zespołu Mazowsze.

  Przez dwa dni 4. i 5. grudnia w Mateczniku zespołu Mazowsze w podwarszawskich Otrębusach nagrywaliśmy polskie kolędy w wykonaniu orkiestry, chóru i solistów. Materiał posłuży Telewizji Polskiej do świątecznego programu oraz ukaże się na płycie zespołu. Zarejestrowaliśmy 18 pięknych, klasycznych kolęd w nowych aranżacjach. Zatem świąteczny nastrój w RecArt już jest :)

 • VII. edycja festiwalu Made In Chicago. VII. edycja festiwalu Made In Chicago.

  Cztery niezwykłe wieczory z najwyższej klasy amerykańskim jazzem w Pawilonie Nowa Gazownia w Poznaniu - nagłośnione i nagrane + transmisja finału festiwalu 25. listopada dla poznańskiego Radia Merkury - to bilans Naszych działań przy tegorocznym Made In Chicago. Więcej o festiwalu tutaj.

 • Nowa płyta wydawnictwa RecArt już jest!!! Nowa płyta wydawnictwa RecArt już jest!!!

  "Tango Nuevo by Astor Piazzolla" - taki tytuł nosi właśnie wydana, nowa płyta wydawnictwa RecArt. Debiutancki krążek poznańskiego zespołu La Vita Quartet pełny jest muzyki mistrza argentyńskiego tanga w nowych, świeżych, akustycznych odsłonach. Zapraszamy do posłuchania, poczytania i nabycia płyty. Album można zmówić tu.

 • Koncert orkiestry L'Autunno w auli UAM w Poznaniu. Koncert orkiestry L'Autunno w auli UAM w Poznaniu.

  13. listopada zrealizowaliśmy nagranie koncertu orkiestry L'Autunno w auli Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu (fot. Katarzyna Zalewska). Orkiestrę poprowadził Adam Banaszak, a jako solista wystąpił pianista Ireneusz Boczek. Koncert był zapowiedzią Screen & Sound Fest - Let's See The Music, który odbędzie się w Krakowie w marcu 2013 roku. Kilka zdjęć z tego koncertu.

 • Tsigunz Fanfara Avantura - powstaje nowa płyta. Tsigunz Fanfara Avantura - powstaje nowa płyta.

  W dniach 5. - 8. listopada w gościnnych progach studia nagrań Radia Merkury Poznań (na zdjęciu Ł. Kurzawski, fot. R. A. Igiel), rozpoczęliśmy sesje nagraniowe na płytę zespołu Tsigunz Fanfara Avantura. Na początek zajęliśmy się perkusją oraz saksofonem barytonowym. Szykuje się prawdziwy etniczno-folkowy rarytas. Więcej o zespole tutaj.

 • Musica Sacromontana po raz siódmy! Nagrania w Gostyniu. Musica Sacromontana po raz siódmy! Nagrania w Gostyniu.

  1. października w Bazylice Świętogórskiej w Gostyniu zakończyliśmy sesje nagraniowe na kolejną, siódmą już, płytę z serii Musica Sacromontana. W nagraniach wzięła udział doskonała orkiestra Sinfonia Viva pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza. Zarejestrowaliśmy premierowe kompozycje Józefa Zeidlera i Piotra Niestrawskiego. Album ukaże się na wiosnę 2013 roku. Więcej o festiwalu Musica Sacromontana tutaj.

 • Nagrania na debiutancką płytę La Vita Quartet. Nagrania na debiutancką płytę La Vita Quartet.

  21. i 22. sierpnia w Auli Szkoły Muzycznej im. M. Karłowicza w Poznaniu przeprowadziliśmy sesje nagraniowe na debiutancką płytę zespołu La Vita Quartet. Album będzie pełny muzyki Astora Piazzolli. Płyta ukaże się jesienią nakładem wydawnictwa RecArt. Zespół "La Vita Quartet" powstał w 2010 roku. W jego skład wchodzi Michał Główka - akordeon, Kuba Czechowicz - skrzypce, Marek Dolecki - fortepian i Marcin Antkowiak - kontrabas. La Vita Quartet jest stypendystą Miasta Poznania za wybitne osiągnięcia muzyczne, na swoim koncie ma również szereg znaczących nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych w tym I. miejsce na 36. Międzynarodowym Festiwalu Akordeonowym w kategorii muzyki Astora Piazzolli w Castelfidardo, Włochy 2011r. Więcej o zespole tutaj.

 • Inauguracja festiwalu Polska Akademia Gitary. Inauguracja festiwalu Polska Akademia Gitary.

  17. sierpnia w Archikatedrze Gnieźnieńskiej zarejestrowaliśmy koncert inauguracyjny piątej edycji festiwalu Polska Akademia Gitary. Z towarzyszeniem orkiestry AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia zagrali gitarzyści Xuefei Yang (Chiny), Anabel Montesinos (Hiszpania) i Marco Tamayo (Kuba), Łukasz Kuropaczewski (fot. Antoni Hoffmann). Koncert będzie retransmitowany w najbliższych dniach przez Radio Merkury (którego ekipa uczestniczyła w nagraniu) oraz telewizję WTK. Więcej o festiwalu tutaj.

 • Festiwal muzyki organowej i kameralnej w Komornikach. Festiwal muzyki organowej i kameralnej w Komornikach.

  Kolejny letni festiwal za nami. W czerwcu i lipcu zarejestrowaliśmy cztery koncerty 7. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Komorniki 2012. Koncerty odbywały się w kościołach w Komornikach, Plewiskach, Wirach i na os. Kwiatowym w Poznaniu. Z festiwalem współpracujemy nieprzerwanie od pierwszej edycji w 2006 roku. Więcej o festiwalu tutaj.

 • Sesje nagraniowe na nową płytę zespołu Accademia dell'Arcadia. Sesje nagraniowe na nową płytę zespołu Accademia dell'Arcadia.

  W dniach 4. - 6. lipca w kościele św. Faustyny w Plewiskach pod Poznaniem odbyły się sesje nagraniowe na nową płytę zespołu Accademia dell'Arcadia. Zespół poprowadził doskonały skrzypek, specjalizujący się w wykonawstwie muzyki dawnej - Zbigniew Pilch (na zdjęciu). Album ukaże się jesienią nakładem wydawnictwa RecArt. Na płycie znajdą się dwie symfonie autorstwa Jakuba Gołąbka i dwie symfonie skomponowane przez Józefa Haydna. Więcej o zespole tutaj.

 • Nagrania koncertów festiwalu Artelier w Szczecinie. Nagrania koncertów festiwalu Artelier w Szczecinie.

  Wszystkie sześć wydarzeń 3. edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej Artelier 2012 nagrane przez RecArt. Koncerty odbywały się w różnych lokalizacjach Szczecina - Muzeum Narodowym (na zdjęciu), Teatrze Kana, kościele św. Piotra i Pawła oraz Kościele PW Królowej Korony Polskiej. Więcej informacji o festiwalu tutaj.

 • Nagrania orkiestry jazzowej Patryka Piłasiewicza. Nagrania orkiestry jazzowej Patryka Piłasiewicza.

  Pod koniec czerwca zarejestrowaliśmy w Auli Nova poznańskiej Akademii Muzycznej niezwykłe aranżacje Gila Evansa napisane dla Milesa Davisa. Orkiestrę jazzową poprowadził Patryk Piłasiewicz. Wśród nagranych kompozycji znalazły się utwory pochodzące z albumów Birth Of The Cool, Miles Ahead i Sketches of Spain. Pełny skład orkiestry na stronie solisty, który wziął udział w nagraniu - Macieja Fortuny.

 • Premiera nowej płyty z festiwalu Musica Sacromontana. Premiera nowej płyty z festiwalu Musica Sacromontana.

  23. czerwca w Bazylice Świętogórskiej w Gostyniu odbyła się promocja kolejnej, szóstej już płyty z festiwalu Musica Sacromontana. Na albumie znalazły się kompozycje Józef Elsnera, Johannesa Baptisty Lohra i Maksymiliana Koperskiego. Producentem muzycznym płyty jest Łukasz Kurzawski, a wydawcami Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej im.Józefa Zeidlera, NETBOX Sp. z o.o oraz Polskie Radio. Wśród wykonawców znaleźli się: 

  Orkiestra Sinfonia Sacromontana i Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis pod dyrekcją Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego, Orkiestra Kameralna Czech Virtuosi wraz z Poznańskim Chórem Kameralnym pod dyrekcją Jakub Kleckera oraz Gdyńska  Orkiestra Kameralna Sinfonia Nordica i Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej prowadzone przez Mariusza Mroza. Premiera płyty połączona była z koncertem z okazji 500-lecia dekretu zatwierdzającego autentyczność cudów na Swiętej Górze. Fragmentów można posłuchać w dziale NAGRANIA. Zdjęcia z wydarzenia można obejrzeć tutaj.

 • Tadeusz Domanowski nagrywa transkrypcje Vladimira Horowitza. Tadeusz Domanowski nagrywa transkrypcje Vladimira Horowitza.

  21. czerwca w świetnej akustyce Sali Koncertowej Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy dokonaliśmy ostatnich nagrań na solową płytę pianisty Tadeusza Domanowskiego. Większość zarejestrowanych kompozycji to niezwykle trudne transkrypcje autorstwa Vladimira Horovitza. Oprócz tego na albumie znajdą się utwory Sergiusza Prokofieva i Roberta Schumanna. Zapraszamy na stronę internetową Tadeusza Domanowskiego.

 • "Zakazana muzyka" - nagrania kwartetu w Kaliszu. "Zakazana muzyka" - nagrania kwartetu w Kaliszu.

  Na początku czerwca, w Sali Koncertowej Filharmonii Kaliskiej dokonaliśmy kolejnych nagrań do projektu "Zakazana muzyka". Po kompozycjach Mieczysława Weinberga przyszedł czas na "Divertimento" Szymona Laksa. Międzynarodowy projekt „Zakazana Muzyka” ma na celu propagowanie twórczości kompozytorów, głównie pochodzenia żydowskiego, więzionych w obozach koncentracyjnych, lub zmuszonych do opuszczenia kraju podczas II wojny światowej. Ich muzyka była zakazana z różnych względów politycznych, np. w czasie wojny utwory kompozytorów żydowskich nie można było wykonywać na terenie Niemiec i wszystkich krajów okupowanych. Z tego powodu do dziś w Polsce nie odkryto jeszcze wielu wartościowych kompozycji, m.in. Viktora Ulmanna, Karela Reinera, Pavla Haasa, Gideona Kleina, czy Mieczysława Weinberga. W nagraniach wzięli udział Milena Antoniewicz (fortepian), Ewa Murawska (flet), Heghine Mkrtchyan (skrzypce) i Bartosz Kokosza (wiolonczela). Więcej o projekcie tutaj.

 • Marek Nahajowski nagrywa fantazje Telemanna. Marek Nahajowski nagrywa fantazje Telemanna.

  W dniach 4. - 5. maja, w niezwykłych akustycznie wnętrzach Willi Hermanna Pauckscha w Gorzowie Wielkopolskim, Marek Nahajowski (flecista i teoretyk muzyki, adiunkt na Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi)  zarejestrował 12 Fantazji G.F. Telemanna na flet prosty solo.

 • "Czarodziejski Flet" W.A. Mozarta w Teatrze Polskim. "Czarodziejski Flet" W.A. Mozarta w Teatrze Polskim.

  21. i 22. kwietnia w Teatrze Polskim w Poznaniu dokonaliśmy nagrania opery "Czarodziejski Flet" Wolfganga Amadeusza Mozarta. Spektakl został przygotowany przez Akademię Muzyczną w Poznaniu. Artystów poprowadzili od pulpitu dyrygenckiego prof. Marcin Sompoliński (kierownik muzyczny przedstawienia) oraz Adam Banaszak. Wykonawcami byli: Studenci Wydz. Wokalnego (korepetytor solistów: Katarzyna Kędzierska), Orkiestra Symfoniczna i Chór Studentów Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu (kierownictwo muzyczne zespołów wokalnych: Maciej Wieloch), Zespół studentów specjalności rytmika (koncepcja ruchu scenicznego: prof. Małgorzata Kupsik); reżyseria spektaklu: Natalia Babińska, scenografia i kostiumy: Monika Tymicka oraz Paulina Domaszewska i Daria Kompf - WSUS.


 • Oratorium "Mesjasz" G. F. Haendla - rejestracja koncertu. Oratorium "Mesjasz" G. F. Haendla - rejestracja koncertu.

  13. kwietnia w Kościele oo. Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła w Poznaniu dokonaliśmy koncertowego nagrania słynnego oratorium "Mesjasz" G.F. Haendla. Wykonawcami byli Poznański Chór Kameralny i Irish Baroque Orchestra pod batutą Bartosza Michałowskiego. Dokładnie w 270. rocznicę pierwszego wykonania słynnego oratorium MESSIAH (Mesjasz) G. F. Haendla (Dublin, 13 kwietnia 1742) utwór ten zabrzmiał w Poznaniu w pierwotnej - dublińskiej wersji. W gronie solistów znaleźli się: Marzena Michałowska - sopran, Piotr Olech - kontratenor, Maciej Gocman - tenor i Jarosław Kitała - bas. Zobacz zdjęcia z koncertu.

 • Nagrania na nową płytę Michała Stanikowskiego. Nagrania na nową płytę Michała Stanikowskiego.

  W dniach 10. - 12. kwietnia w sali Estrady Poznańskiej zarejestrowaliśmy materiał na nową płytę Michała Stanikowskiego. Na płycie znajdą się kompozycje Astora Piazzolli, Leo Brouwera, Joaquino Rodrigo, Maurice Ohana i Alberto Ginastery.

 • RecArt w Austrii! Nagrania do projektu "Viva Verdi". RecArt w Austrii! Nagrania do projektu "Viva Verdi".

  W dniach 31. marca - 2. kwietnia w pięknej sali koncertowej szkoły muzycznej w austryjackim Wels dokonaliśmy nagrań do projktu "Viva Verdi!". Wykonawcami byli Francesca Canali (flet) oraz Fausto Quintaba (fortepian). Wśród nagrywanych kompozycji znalazły się najsłynniejsze tematy włoskich oper romantycznych Verdiego, Rossiniego, Donizettiego czy Belliniego w transkrypcji na flet z fortepianem. Fotogaleria z sesji nagraniowych w dziale wydarzenia. Zobacz zdjęcia z nagrań.

 • Płyty wydawnictwa RecArt dostępne w Niemczech. Płyty wydawnictwa RecArt dostępne w Niemczech.

  Od lutego 2012 roku, dzięki współpracy z Medien Vertrieb Heinzelmann płyty wydawnictwa RecArt są dystrybuowane w Niemczech. Dzięki tej współpracy albumy "Vienna. Guitar Recital" Michała Stanikowskiego (RecArt 0004) oraz "Flauto Brillante" Magdaleny Pilch, Marka Pilcha i Bartosza Kokoszy (RecArt 0003) są w ofercie jednego z największych niemieckich sklepów muzycznych - JPC.

 • Nagrania kompozycji Alfonsa Szczerbinskiego w Antoninie. Nagrania kompozycji Alfonsa Szczerbinskiego w Antoninie.

  Na początku stycznia 2012 roku, w niezwykłych wnętrzach Pałacu Myśliwskiego w Antoninie dokonaliśmy nagrań muzyki kompozytora pochodzącego ze Śremu - Alfonsa Szczerbińskiego (1858 - 1895). Większość kompozycji zostało zarejestrowanych z rękopisów kompozytora. Wykonawcami byli Christophe Alvarez (fortepian) oraz Tomasz Krzysica (tenor). Nagrania ukażą się na płytach Polskiego Radia. Premiera planowana jest na wrzesień 2012 roku.

 • Nowy album wydawnictwa RecArt. Nowy album wydawnictwa RecArt.

  Z przyjemnością przedstawiamy Państwu kolejny album CD wydany nakładem wydawnictwa RecArt (numer katalogowy 004). "Vienna. Guitar Recital" to płyta prezentująca muzykę gitarową bardzo popularną na wiedeńskich salonach mieszczańskich w I połowie XIX wieku jak i późniejszą, ale inspirowaną tym co działo się muzycznie w epoce romantyzmu w Wiedniu. Triumfy święcili tam tacy wirtuozi gitary jak Mauro Giuliani (w śród nagranych utworów znalazła się jego "Gran Sonata Eroica") czy Johann Kaspar Mertz (na płycie usłyszymy jego "Fantaisie Hongroise"). Wiek XX przynosi w literaturze gitarowej niezwykłą kompozycję nawiązującą w swojej neo-romantycznej stylistyce do twórczości Franza Schuberta - to czteroczęściowa "Sonata Romantica", autorstwa Manuela Maria Ponce. A na deser jako przedsmak kolejnej, planowanej już, płyty Michała Stanikowskiego z dwudziestowiecznymi dziełami na płycie znalazła się również jedyna kompozycja na gitarę Manuela de Falla "Homenaje". Patronat medialny na płytą objęły: Polskie Radio Program Drugi, TVP Kultura, Radio Merkury i magazyn Twoja Muza.